Przepisy

Świeże i suszone owoce kolcowoju

Owoce kolcowoju można jeść praktycznie pod każdą postacią. Suszony kolcowój smakuje tak samo dobrze jak i świeży. Można go spożywać w postaci grylażu wraz z orzechami.


Dodatek do herbaty

Doskonale się sprawdza jako dodatek do herbaty. Owoce trzeba wtedy namaczać około 15 minut. Owoce namoczone również można zjeść.


Odświeżający wywar

Aby przygotować wywar należy łyżkę owoców kolcowoju (ok. 9-10 g) zagotować w 1 litrze wody przez 5 – 10 minut, a następnie wywar trzeba wypić a owoce zjeść.


Ekstrakt nieśmiertelności

80 gram owoców wkłada się do 1 litra spirytusu 40% i zostawić na 2 miesiące. Po upływie tego czasu można dodać do ekstraktu miodu. Wywar należy stosować po 3 łyżki wraz z owocami 2 razy dziennie na czczo.


Koktajl z jagodami goji i ziarnami kakao

2 łyżki jagód goji;

2 banany;

1 łyżka pokruszonych, surowych ziaren kakao.

Wszystkie składniki trzeba razem dokładnie zmiksować. Pijemy wyłącznie świeży koktajl. Dostarcza on wielu witamin i ma przyjemny bardzo ciekawy smak.

Goji kulki

Zawierają one moc minerałów takich jak magnez, żelazo, fosfor, potas, sód, cynk, miedź, mangan, witamin E, A i C oraz witamin z grupy B i błonnik.

Do przygotowania kulek potrzebny będzie blender lub robot kuchenny.

Składniki potrzebne do przygotowania 12 kulek

½ filiżanki jagód goji które musza być moczone przez 20 minut

1 filiżanka migdałów

3 duże daktyle

1 łyżka maca

3 łyżki karobu

1 łyżka oleju kokosowego

Wykonanie:

Migdały należy zmielić na mąką i dodać namoczone jagody goji (odsączone), daktyle oraz olej kokosowy. Następnie do masy dodajemy maca, sól i karob, formujemy kulki obtaczając je w pozostałym karobie i pokrojonych jagodach goji dla ozdoby. Wszystko wstawiamy do lodówki na mniej więcej pół godziny.

Inne przepisy

Kolcowój z uwagi na swój delikatny smak i działanie stosowany jest chętnie w tradycyjnych przepisach kuchni chińskiej. Dodawać go można również do wywarów i zup jarzynowych. Jest też doskonałym dodatkiem do kasz i ryżu z kustownicą, która dodatkowo wzmacnia odporność.


Smacznego:)

Ciekawostki

świeże jagody gojiTutaj znajdziesz kilka ciekawostek na temat jagód goji.

Więcej...

Statystyki

statystykiTutaj znajdziesz kilka statystyk i porównań owoców goji do innej żywności...

Więcej...

Reklama

Native RTL SupportTu kiedyś będzie reklama...

Kliknij tutaj!